Krajský přebor

 

Hodnocení krajského přeboru v Moravské Ostravě dne 23 .11 .2013

Ráda bych poděkovala za důvěru všem dětem, rodičům a trenérům. Bez ní bychom nedokázali to, co se nám v sobotu povedlo. Zářící děti, které předváděly své sestavy, milé trenérky, které doprovázely závodem a podpora rodičů, kteří bedlivě sledovali výkony dětí. Věřím, že jsme v Sokole Moravská Ostrava dokázali, že se gymnastikou bavíme a získáváme tak potřebnou radost na naší pouti životem. Podmínky nám byly nastoleny velmi tvrdé. Staré doskokové žíněnky, nejstarší typ trampolíny, kterou už v tělocvičně málo vidíte, předepsaný odskok pouze na jednu stranu u začínajících dětí a to vše v tréninkovém středisku mládeže s velmi dobrým gymnastickým vybavením. Bylo by dobré zvážit, zda v době kdy je vidět na přeborech kraje tak málo dětí, bychom si jich neměli více vážit a přemýšlet o tom, proč nepřijíždí závodit, co je odrazuje. Pamatuji doby, kdy se těchto krajských přeborů účastnilo daleko více nadšených začínajících gymnastek.

Získali jsme titul přeborníka moravskoslezského kraje ZS 7 až 9 letých a to nám určitě dodá síly do následující sezóny. Mám radost z toho, jak velká parta jsme. A tak tobě Adélko Cihelková, Kristýnko a Vendo Silberové, Kristýnko Špičková, Martino a Hanko Bendové, Evičko Sobotíková a Katko Bubíková, Julinky Vávrová a Binarová, Simonko Kadeřábková a Lucko Koschatzká, Rozárko Matysčáková a Terezko Lukoviczová přeji krásnou dobu adventní.

Nejvíce mne na závodě oslovil první výmyk Julinky Vávrové ve tmě hned v příchodu do tělocvičny, akrobacie dvojčat Vendy a Kristýnky a krásný kotoul na kladině Hanky.

Jsem ráda, že v současné době dělá kapitánku Terka Lukoviczová. Ve své preciznosti a díky velmi čistým sestavám mi připomíná Věrku Čáslavskou.

Drahuška Špičková